Chřestové a křenové slavnosti již o tomto víkendu 13. a 14.května

09.05.2023

Přidejte se k nám na nezapomenutelný víkend plný chřestu a křenu! a 14. května uspořádáme dvoudenní Chřestové a křenové slavnosti, které vás rozhodně nadchnou! Co vás čeká na této úžasné akci? Začněme čerstvým bílým a zeleným chřestem, který přímo pochází z naší farmy. Spolu s ním se můžete těšit na nově vypěstovaný Mělnický křen. A to vše za super ceny! 

Naše nabídka čerstvé zeleniny pochází ze sousední zálezlické farmy Petra Hanky z Hanka Mochov - pěstujeme zeleninu. Paní Řezáčová z Bukole nám připraví lahodné sýry s chřestem a křenové pomazánky. Chuťovky v podobě chřestových koláčů a pečiva nám přivezou zázračné zálezlické pekárny a rodinné Pekárna Kabát. Z tuchorazských sadů Bohemia Apple - Sady Tuchoraz nám dorazí české mošty, medy a jablka. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na čerstvé japonské nudle z nudlárny Tydle nudle. 

Kdo se letos postará o vaše chuťové buňky? Představujeme naše dva partnery: profíky z Kaufland Česká republika, kteří připraví chřestové speciality a dětskou školičku vaření, a šéfkuchaře z MAKRO ČR, kteří vás okouzlí křenovými pochoutkami. Grily rozpálí kuchaři z restaurace Restaurace U Havlíčků (nenechte si ujít třeba jejich domácí jehněčí klobásky s chřestem). Foodtruck českobudějovického U Dvou Přátel vás nadchne tradičním vařeným chřestem s holandskou omáčkou a marinovaným lososem. A šéfkuchaři Kryštof Ryba a Zdeněk Marcín - šéfkuchař pro vás připraví třeba smažený chřest s křenovou majonézou a rebarborový koláč s chřestem. 

Když už si budete vychutnávat vynikající pokrmy, budete mít také možnost si je zapít! Mělnický pivovar Němý Medvěd - Minipivovar & Beer Bar uvařil pivní chřestový speciál a chybět nebudou ani další jejich úžasná točená piva. Pivovar Pivovar Padochov sro představí své křenové pivo (řízné jako křen!) a chřestové limonády. Pokud máte raději víno, ideální vína k chřestu vám doporučí Petr Jelačič.

Kromě toho se dozvíte vše o pěstování chřestu a křenu přímo na poli, můžete se těšit na cooking show, dětské dílničky a další atrakce. Veškerý sortiment bude k dispozici oba dva dny - v sobotu i v neděli, a startujeme každý den od 9 hodin. Tak neváhejte a přijďte si užít víkend plný nejen chřestových a křenových lahůdek spolu s námi!


https://www.ceskychrest.cz/akce/chrestove-a-krenove-slavnosti-2023/